Podobóz NURTU

forum kary podobozu


#1 2008-04-23 18:51:53

dh. Marta

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-21
Posty: 8
Punktów :   

propozycje :)

w zeszłym roku wybrać fabułę było trudno ponieważ mieliśmy każdy przedział wiekowy na podobozie, w tym roku mamy ogromne ułatwienie gdyż będą sami HS oraz wędrownicy
Czas zacząć rozmyślania - przypominam, ze fabułam na być dostosowana do wieku oraz być interesująca dla wszystkich

Czekam na propozycje


phm. Marta Janczewska HO

Offline

 

#2 2008-04-24 13:16:08

Dh.Basienka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-21
Posty: 4
Punktów :   

Re: propozycje :)

hm... no to ja pierwsza
kiedyś było takie reality show wyspa robinsona (albo może inaczej się to nazywało, nie pamiętam ) były tam dwie drużyny i mieli do wykonania codziennie jakieś zadania (sprawnościowe, intelektualne itp.) drużyna która zwyciężyła miała jakieś przywileje wieczorem ... to mogłoby zmusić zastępy do większej rywalizacji, większych starać w wykonywaniu zadań
nie wiem czy w tym samy programie, czy w innym ... był taki obrzęd,że wieczorem wszyscy zasiadali przy ogniu i nominowali jedną osobę która odpadała, my moglibyśmy nominować jedną osobę, która dostanie jakiś przywilej, coś jak nasz Nurtownik obecnie


P.S  proponuję, żeby Siejka i Milena wypowiedziały się w temacie ... pod kątem tego co one jeszcze w zeszłym roku na obozie chciały robić... są najbliżej naszych kochanych harcerzy

Ostatnio edytowany przez Dh.Basienka (2008-04-27 10:12:21)

Offline

 

#3 2008-05-03 14:17:12

Ala

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-24
Posty: 5
Punktów :   

Re: propozycje :)

Ponieważ nikt się nie garnie, to dodam coś od siebie.
Zacznijmy od tego, kogo mamy w drużynie i kto jedzie na obóz. Nie ma jeszcze listy, ale prawdopodobnie proporcje będą podobne jak na zbiórkach - w większości chłopcy w wieku średniogimnazjalnym. Interesują ich zajęcia wymagające dużo aktywności, z ciekawą fabułą i dodatkowo zachęcające do współzawodnictwa. W związku z tym wydaje mi się, że Wyspa Robinson (czy jak się zwał ten program) odpada - właśnie ze względu na brak fabuły. Bo jaki miałby być jej cel? Zdobycie największej ilości punktów? Nie brzmi to fascynująco. Ucieczka z wyspy? Oklepane, a w dodatku uniemożliwia wiarygodne umotywowanie współzawodnictwa. Poza tym, w tej konwencji nominacje na koniec dnia będą się źle kojarzyły.
Kto jedzie z dziewcząt? Zovi (chyba), Ada (chyba) - dwie malkontentki, które pewnie i tak będą niezadowolone i będą demonstrować swoją łaskawość, z jaką będą brać udział w zajęciach (zwłaszcza Ada) - w związku z tym ich upodobania można pominąć (chyba, że przewidujemy zawody w podrywaniu). A reszta to w większości (że tak to ujmę) Klub Kłendaja. Co to IMHO oznacza - że mają upodobania fabularne zbliżone do chłopaków, może tylko z większą ilością zagadek, a mniejszą ganianki. Poza tym - ma być ciekawie i wciągająco, trzeba na tyle zaciekawić, żeby chcieli nie tylko "oglądać" historię, ale również brać w niej udział, angażować się emocjonalnie, żeby im zależało na zwycięstwie.
Ja jak zawsze jestem za czymś w klimatach fantasy (nim odezwą się głosy protestu "ja tego nie lubię", "to jest głupie", "ja się na tym nie znam") proszę przeczytać moje uzasadnienie. Dobre fantasy ma zwartą fabułę, dużo wydarzeń, które można wykorzystać jako tło do zajęć i jasno określony cel (kluczowe jest słowo DOBRE, bo o chłamie nie piszę). W dodatku ma ten pierwiastek fantastyki, tajemniczości, który motywuje do odkrywania więcej, czyli angażowania w historię. Przy okazji wydaje mi się popularne wśród naszych harcerzy (o czym może świadczyć grupa słuchaczy, która gromadziła się przy mnie, kiedy opowiadałam "bajki" na obozach) - a uwzględnianie upodobań uczestników jest IMO najważniejsze.
Teraz konkretne propozycje - oczywiście "Slayers", a konkretnie seria NEXT (bardziej chodzi mi o serial niż o komiks). Świat (czyli tło) jest bardzo szczegółowo opisane i łatwo można znaleźć o nim informacje. Akcja jest wartka i właściwie z każdego epizodu można by zrobić ciekawe zajęcia, w dodatku dużo humoru. I oczywiście dobre zakończenie. A z Mazoku się walczy za pomocą pozytywnej energii (taki proharcerski motyw). Myślę, że fabuła spodobałaby się harcerzom, a o to głównie chodzi.
To jest moja propozycja.

Offline

 

#4 2008-05-06 15:00:12

milena

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 2
Punktów :   

Re: propozycje :)

A więc... ja osobiście bardziej lubię takie tematy jaki zaproponowła Basia.
Myślałam o czymś takim jak np. Skarb Narodów, gdzie 2 ekipy szukały skarbu, znajdując po kolei wskazówki do jego odnaleienia... itp. A co tego co ja na obozie lubiłam robić to super były właśnie takie wypady grupami do lasu i robienie sobie bazy....

Offline

 

#5 2008-05-06 20:15:25

dh. Marta

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: propozycje :)

hmmm no skarb narodów też ciekawy ogłnie im fabuła w konstrukcji prostsza tym lepiej zrozumiała i potem mimo wszystko ciekawa
czekam na dalsze propozycje
A może zrobimy ankietę wśród NURTU tym razem nie jedzie z nami nikt z młodych i można by spróbować


phm. Marta Janczewska HO

Offline

 

#6 2008-05-06 23:33:40

Dh.Basienka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-21
Posty: 4
Punktów :   

Re: propozycje :)

hm.. zbiórka już w sobotę, to ankiete można spróbowac zrobić, co oni by chcieli i takie tam ja też jestem za raczej nie za bardzo skomplikowaną fabułą, żebyśmy sami się w niej nie zgubili może w sobote po zbiórce zrobimy sobie jakąś narade? ;> chwila główkowania ? co reszta o tym myśli? :>

Offline

 

#7 2008-05-10 13:11:21

Ala

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-24
Posty: 5
Punktów :   

Re: propozycje :)

I jak wyniki ankiety?

BTW, dlaczego pod nagłówkiem "Podobóz Nurtu" pisze "Forum KARY szczepu"? Ja rozumiem, że kadra to jest dopust boży, ale żeby to tak wszem i wobec manifestować?

Offline

 

#8 2008-05-10 13:47:32

Dh.Basienka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-21
Posty: 4
Punktów :   

Re: propozycje :)

czytałam część karteczek ... i ludzie nie bardzo pisali w tym na temat

Offline

 

#9 2008-05-10 15:17:38

Ala

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-24
Posty: 5
Punktów :   

Re: propozycje :)

To jest, na przykład co pisali?
Ewentualnie można powtórzyć ankietę za tydzień.

Offline

 

#10 2008-05-10 15:42:27

Dh.Basienka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-21
Posty: 4
Punktów :   

Re: propozycje :)

poczekajmy na komentarz Druhny, ale np ktoś wyskoczył, że chce namioty koedukacyjne i chyba był to koszo... co do fabuły to ktoś napisał, że wszystko jedno, to co kadra wymyśli ... i jakieś takie ... eh Druhno czekamy na podsumowanie

Offline

 

#11 2008-05-11 20:32:43

dh. Marta

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: propozycje :)

A. jaką fabułę byś chciał lub z czym związaną ?

1. z bieganiem, żeby spalić w lesie tłuszczyk
2. fabuła związana ze światem fantasty
3. Fantsta/sience fiction
4 Krymmilastyka pojęta bardzo ogólnie
5. wojna, obóz przetrwania
6. fabuła związana z czymś fantastycznem, tylko nie RPG ! albo coś z Indianami, wioskami
7 tutaj za chiny nie odczytam
8 nie mam pojęcia - w zależności od decyzji kadry
9. Wiedźmin
10. fabuła związana z przygodą
11. jakaś bajka
12. wojna
13. Star Trek
14. z magią
15. II wojna światowa
16. Slayers
17. brak pomysłu
18. coś tak czego nie odczytam oraz chyba " Tajna mapa" - chyba
19 .Wojna
20 kubuś puchatek
21. średniowiecze
22.taką jak ta zbiórka
23. średniowiecze - fantasy - RPG - ekonomi - hmmmm ciekawe połączenie - Marcin twoja zbiórka zrobiła furorę
24. LARP


phm. Marta Janczewska HO

Offline

 

#12 2008-05-12 14:03:03

Owoc

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-12
Posty: 1
Punktów :   

Re: propozycje :)

ja proponuje Kubusia Puchatka fajna fabuła, bardzo wymagajaca jełsi dobrze zostanie przemyślana

Offline

 

#13 2008-05-12 16:40:51

Ala

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-24
Posty: 5
Punktów :   

Re: propozycje :)

dh. Marta  napisał:

23. średniowiecze - fantasy - RPG - ekonomi - hmmmm ciekawe połączenie - Marcin twoja zbiórka zrobiła furorę

Takie coś to już ja robiłam na zeszłym obozie.
Podoba mi się ta fabuła "brak pomysłu", tylko nie za bardzo wiem, jak miałyby wyglądać do niej zajęcia.

Offline

 

#14 2008-05-14 19:46:27

dh. Marta

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: propozycje :)

tak szczerze mówiąc jak sie przyjżeć dokładniej w sumie te wszystkie fabuły zmierzają w jednym kierunku, nie są jakieś rozbieżne

a dało by sie to wszystko upchać w fabułę Wiedźminowską ??


phm. Marta Janczewska HO

Offline

 

#15 2008-05-19 22:00:35

Ala

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-24
Posty: 5
Punktów :   

Re: propozycje :)

A czytała druhna "Wiedźmina"? (albo zapytam ogólniej - czy ktoś poza mną CZYTAŁ "Wiedźmina", bo gra się nie liczy, jako utwór osobny, wykorzystujący jeno motywy, a film to żenująca porażka nie warta wspomnienia).
Szczerze mówiąc, uważam, że akurat ze wszystkich światów fantasy, Wiedźmin to jeden z tych najmniej nadających się na fabułę obozu (no, może poza Kuszielem ) - nie spełnia kryterium zwanego "pozytywnością". Generalnie (chodzi zwłaszcza o sagę), akcja toczy się w czasie wojny, wszyscy się mordują, panuje rasizm, wulgaryzmy, przekupstwo i to, no, rozwolnienie obyczajów. Już opowiadania są lepsze, ale trudno byłoby sklecić z nich sensowną fabułę. (jak ktoś chce, mogę udostępnić, bo mam książkę)
Jeśli wybieramy fantasy, to proponowałabym inny świat - moje propozycje to "Slayers", "Rapsodia", "WP", "Duszki", "Epoka Wielkich Odkryć", "Nigdziebądź" (tu się waham), "Kraina śpiących książek" (jeszcze nie mam przeczytanej, ale za kilka dni to się zmieni). Jak będzie trzeba, mogę napisać opis do każdego świata i krótki zarys problematyki, ale to jutro, bo Kłendaj potrzebuje komputera.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.am6.pun.pl www.zmienmyswiat.pun.pl www.narutogra-rpg.pun.pl www.dragonpbfball.pun.pl www.pwsosbhp.pun.pl